İllustrator’ de renk ayrımlarını önizleme

Monitörünüzde renk ayrımları önizleme belgenizdeki spot renk nesnelerinin önizlemesini görüntülemenizi ve aşağıdakileri denetlemenizi sağlar:

Zengin siyah
Ayrımları önizleme, zengin siyah olarak yazdırılacak alanları tanımlamanıza veya artırılmış opaklık ve daha zengin renk için renkli mürekkeplerle karıştırılan siyah (K) mürekkebi işlemenize olanak sağlar.
Üst baskı
Renk ayrımı uygulanmış çıktıda karıştırmanın, saydamlığın ve üst baskının nasıl görüntüleneceğini önizleyebilirsiniz. Bileşik bir yazıcı aygıtına çıktı gönderdiğinizde de üst baskı efektlerini görebilirsiniz.
Not: Illustrator’daki Renk Ayrımları Önizlemesi paneli InDesign ve Acrobat’taki Renk Ayrımları Önizlemesi panelinden biraz farklıdır; örneğin, Illustrator’daki Önizleme paneli yalnızca CMYK belgesi modu içindir.

  1. Pencere > Renk Ayrımlarını Önizleme’yi seçin.
  2. Üst Baskı Önizleme’yi seçin.
  3. Aşağıdakilerden istediğinizi yapın:
  • Ekrandaki renk ayrım mürekkebini gizlemek için renk ayrımı adının solundaki göz simgesini tıklatın. Renk ayrımını görüntülemek için tekrar tıklatın.
  • Biri dışında ekrandaki tüm renk ayrımı mürekkeplerini gizlemek için Alt (Windows) ya da Option (Mac OS) tuşunu basılı tutarak bu renk ayrımıyla ilgili göz simgesini tıklatın. Tüm renk ayrımlarını yeniden görüntülemek için bir kez daha Alt (Windows) ya da Option (Mac OS) tuşunu basılı tutarak göz simgesini tıklatın.
  • Proses kalıplarının tümünü görmek için CMYK simgesini tıklatın.
  1. 4. Normal görünüme dönmek için Üst Baskı Önizleme seçeneğini seçimden kaldırın.

Ayrımları yazdırma masrafı olmadan monitörünüzde ayrımları önizleme sorunları belirlemenize yardımcı olurken, bindirme, emülsiyon seçenekleri, yazıcı işaretleri ve yarı ton ekran ile çözünürlüğü önizlemenizi sağlamaz. Bütünleştirme veya kaplama provaları kullanarak bu ayarları doğrulamak için ticari yazıcınızla çalışın. Renk Ayrımları Önizlemesi panelinde mürekkeplerin ekranda görünür veya gizli olarak ayarlanması gerçek renk ayrımı işlemini etkilemez; yalnızca önizleme sırasında ekranda nasıl görüntüleneceklerini etkiler.

Not: Gizli katmalardaki nesneler ekran önizlemesinde yer almaz.

There are no reviews yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.